DOKTOR SEN I Opis filmu I W kinach od 15 listopada

Doktor Sen to kontynuacja historii Danny’ego Torrance’a, która rozgrywa się 40 lat po jego przerażającym pobycie w hotelu Overlook w Lśnieniu. Ewan McGregor, Rebecca Ferguson i debiutująca Kyliegh Curran grają główne role w thrillerze o zjawiskach paranormalnych w reżyserii Mike’a Flanagana, który nakręcił ten film na podstawie własnego scenariusza, opartego na motywach powieści Stephena Kinga.

Dan Torrance, który nadal nosi blizny po koszmarze, jaki przeżył jako dziecko w hotelu Overlook, usiłuje znaleźć jakąś namiastkę spokoju. Jednak spokój ten zostaje zakłócony, kiedy Dan spotyka Abrę — odważną nastolatkę, posiadającą potężny, pozazmysłowy dar znany jako „lśnienie”. Abra, która instynktownie rozpoznała, że Dan przejawia te same zdolności co ona, odszukała go, ponieważ rozpaczliwie potrzebuje jego pomocy w walce z bezlitosną Rose the Hat i jej zwolennikami — kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie żerują na lśnieniu niewinnych, aby zachować nieśmiertelność.

Dan i Abra zawierają nietypowy układ, aby stoczyć brutalną walkę na śmierć i życie z Rose. Niewinność Abry oraz jej bezpretensjonalne podejście do własnego lśnienia skłaniają Dana do użycia własnych mocy z niespotykaną dotąd siłą — jednocześnie musi on stawić czoła własnym lękom i ponownie obudzić duchy przeszłości.

ReżyseriaMike Flanagan

ScenariuszMike Flanagan

ObsadaEwan McGregor
Dan Torrance
Rebecca Ferguson
Kyliegh Curran
Carl Lumbly
Zahn McClarnon
Emily Alyn Lind
Bruce Greenwood
Jocelin Donahue
Alex Essoe